Prestrešenie bazéna

Pri záhradných bazénoch je dôležité jeho správne zakrytie, keď nie je využívaný. Veľmi obľúbeným, aj keď finančne náročnejším sú prestrešenia na bazén z lexanu. Možností prestrešení je niekoľko, trendy sa však prikláňajú k nenápadným nízkym modelom prestrešenía, ktoré nenarúšajú celkový vzhľad záhrady i priestranstva.

Možnosti prekrytia bazéna

Inou alternatívou prekrytia sú:

  • lamelové prekrytia
  • prekrytie z PAE penového materiálu

Lamelové prekrytie môže byť integrované priamo v bazéne v dne alebo stene. Toto je však možné len vtedy, ak sme s prekrytím rátali už pri stavbe bazéna. Ak sme sa však rozhodli zakrývať hotový bazén, prekrytie môžeme umiestniť na rovnú stranu bazénu. Tieto prekrytia sú poháňané motorom a preto je pri ich plánovaní potrebné priviesť aj zdroj elektriny.

Prekrytia z PAE penového materiálu sú ľahšie a preto na manipuláciu s nimi postačuje aj ručné rolovacie zariadenie. Oba tieto typy prekrytia nám šetria energiu, pretože zabraňujú ochladzovaniu bazéna v noci cez hladinu.

Lacnejšou alternatívou je zakrývanie hladiny bazéna solárnou plachtou. Ide o bublinkovú fóliu s dobrými tepelnoizolačnými  vlastnosťami na jednej strane a schopnosťou ohrievať vodu lomom slnečných lúčov. Takéto prekrytie bazéna je vhodné aj na lacnejšie bazény. Solárne prekrytie môžeme na hladinu rozprestrieť ručne alebo pri väčších bazénoch použiť rolovacie zariadenie.