Ak si chcete kúpaciu sezónu predĺžiť, riešením je bazénové prestrešenie.

Ide o haly s hliníkovou konštrukciou vyplnenou lexanom, ktorý má dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Haly sú vyrábané na mieru a existujú od nízkych až po pochôdzne. Lexanové prekrytia sú vyrábané v rôznych tvaroch a povrchových úpravách. Stále veľmi obľúbeným je poloblúkové prekrytie tvorené niekoľkými segmentami, ktoré sa do seba zasúvajú.

Minimálna výška prekrytia začína pri päťdesiatich centimetroch.

Takéto prekrytia, aj v zatvorenom stave poskytujú dostatok miesta na plávanie.

Materiálovo sa začali prestrešenia prikláňať k

  • bronzovému
  • zlatému eloxu
  • drevodekoru
  • alebo špeciálnej fólii s karbónovým vzhľadom

Tieto farby prekrytia spôsobujú lepšie splynutie s okolitou prírodou.

Aj lexanová výplň je často nahrádzaná výplňou z kompaktného karbonátu. Takéto prestrešenie umožňuje lepší výhľad kúpajúceho sa do záhrady, aj keď na úkor tepelnoizolačných vlastností. Ak vás pri pohybe okolo bazéna rušia koľajnice, možnosťou je napríklad bezkoľajnicové riešenie. Podmienkou pre použitie takéhoto prekrytia je dokonalý povrch pod kolieskami, aby manipuláciu zvládol sám aj jeden človek.

Výhody prestrešenia bazéna

Hlavnou výhodou prestrešenia je predovšetkým úspora energie, ktorú treba vynaložiť na ohrev bazénovej vody. Prekrytie bazéna predlžuje sezónu kúpania minimálne o tri mesiace. Zadržuje teplo slnečných lúčov prirodzenou cestou, ohrieva vodu v bazéne, zabraňuje odparovaniu vody a znižuje spotrebu chemických prostriedkov potrebných na úpravu vody v bazéne.

Ďalej zabraňuje znečisťovaniu bazénu lístím, prachom a skracuje dobu údržby samotného bazénu. Prestrešenie účinne chráni bazén v zimnom období pred vplyvmi nepriaznivého počasia. V neposlednom rade chráni pred pádom do bazéna hlavne malé deti.