Potešenie z kúpania vo vlastnej záhrade – každý deň – vždy keď máte chuť

Máte záujem o kruhový alebo oválny bazén? Aký je medzi nimi rozdiel? My vám to radi vysvetlíme.

Pri kruhových alebo oválnych bazénoch Happy-pool je dlhodobá životnosť samozrejmosťou, aj vďaka UV – stabilizovanej fólii a špeciálnemu naneseniu vrstiev plastických látok na oceľovom plášti. Splňte si Váš sen o vlastnom bazéne! Najrýchlejšie riešenie pre všetkých, ktorí sa radi kúpu.

Kruh je základným tvarom záhradných bazénov. Ide o bazén, ktorý je samonosný a nepotrebuje náročnú stavebnú prípravu.

Nami dodávané kruhové bazény sú tvorené:

  • spodnou vodiacou lištou,
  • oceľovým plášťom, na ktorom sú nanesené ochranné nátery
  • bazénovou fóliou, vyrezanou na mieru.

Bazény je možné zapustiť do zeme alebo čiastočne, prípadne úplne ich nechať nad terénom. Aby bazén dlho a dobre slúžil svojmu účelu, je potrebné venovať pozornosť budovaniu podkladovej dosky.

Základová doska pod bazén musí byť vo vodováhe, pretože voda v bazéne nič neodpustí, akákoľvek odchýlka sa prejaví aj na hladine. Okrem toho by sme mali dbať aj na finálnu úpravu základovej dosky a nechať ju vyhladiť. Okrem základovej dosky bazéna musíme určiť, kde bude umiestnená filtračná technológia. V bazéne, ktorý je umiestnený v tesnej blízkosti domu, môžeme bazénovú technológiu umiestniť vo vnútri. V prípade, že sa v dome nenachádza miestnosť, v ktorej by mohla byť bazénová technológia, musíme vybudovať tzv. technologickú šachtu. Do šachty je potrebné doviesť elektrickú energiu na zapojenie bazénovej technológie.Vstup do takýchto bazénov býva vyriešený výlučne nerezovým rebríkom, ktorý je buď obojstranný pre nadzemné bazény alebo osadený do podlahy v okolí bazéna pri zapustených bazénoch.

Zdá sa Vám to zložité? Neviete kam a aký bazén postaviť?

Obráťte sa na nás, radi Vám poradíme.

Kruhové bazény Happy-pool – objemy v m³ pri hĺbke v cm

Priemer 120cm 135cm 150cm
3,00 m 8 m3 9 m3 10 m3
3,50 m 11 m3 12 m3 14 m3
4,00 m 14 m3 16 m3 18 m3
5,00 m 22 m3 25 m3 28 m3
6,00 m 31 m3 36 m3 40 m3

(Objemy bazénov sú zaokrúhlené.)