Letné prekrytie bazéna – solárna fólia

Počas letného obdobia sa nám bazénová voda zohrieva počas dňa, no v noci dochádza k veľkým teplotným stratám. Veľa tepelných strát z vody bazéna ide cez hladinu. Aby sme týmto stratám zabránili, môžeme využiť solárne fólie. Solárna fólia je určená k čiastočnému ohrevu vody v bazéne.

Je tvorená vzduchovými bublinkami, ktoré slúžia ako lupy a prepúšťajú slnečné lúče do vody bazéna. Bazénová voda sa tým ohrieva a zároveň má solárna fólia tepelnoizolačné vlastnosti a zabraňuje úniku tepla z bazéna. Solárne fólie sú dodávané v rôznych hrúbkach, prípadne so striebornou alebo zlatou vrstvou, ktoré zlepšujú spätný odraz tepla do vody bazéna.

Inou alternatívou solárnej fólie je tzv. GeoBubble. Ide o bublinky tvaru piškóty, ktoré maximalizujú odovzdávanie slnečnej energie do bazénovej vody. Tieto bublinky sú odolnejšie aj voči pôsobeniu chemikálií, ktorými ošetrujeme bazénovú vodu. Solárna fólia nám dokáže znížiť tepelné straty až o 85%. Menej využívanou alternatívou sú tepelnoizolačné plachty, ktoré sú šité priamo na mieru bazéna a dodacia doba je cca 4 týždne.

Zimné prekrytie bazéna – zimná plachta

Okrem letného obdobia potrebujeme bazén chrániť aj v zime.

Ak nemáme lexanové alebo lamelové prekrytie môžeme zvoliť zimnú bezpečnostnú plachtu. Ide o prekrytie bazéna vyrobené priamo na mieru.

Zimná bezpečnostná plachta je:

  • vyrobená z materiálu ako trampolíny
  • je ukotvená do betónu alebo trávnika okolo bazéna

V čase, kedy bazén neslúži svojmu účelu je potrebné zabezpečiť, aby bol chránený pred nepriaznivými vplyvmi zimného počasia. Na tento účel slúži bezpečnostná zimná plachta. Táto chráni bazén pred nadmerným znečistením bazéna v zimnom období a zároveň zabraňuje pádu ľudí alebo zvierat do bazéna.

Zimná plachta je zhotovená z veľmi pružnej polypropylénovej tkaniny, ktorá je spevnená priebežne všívanými pruhmi slúžiacimi k jej uchyteniu po stranách bazéna. Bezpečnostné zimné plachty sú vyrábané na mieru s prihliadnutím na okolie bazéna, do ktorého bude plachta ukotvená.

Ide o hustú tkaninu, ktorá zabraňuje padaniu nečistôt do bazénovej vody. Zimná bezpečnostná plachta neprepúšťa slnečné žiarenie a tým zabraňuje tvorbe rias v bazéne. Voda v bazéne pod plachtou ostáva čistá a pri jarnej príprave bazéna na sezónu máme menej starostí s čistením bazéna.

Bezpečnostná plachta sa upevňuje pomocou mosadzných skrutiek a naťahujúcich pružín. V lete sa skrutky zaskrutkujú do hmoždín zapustených do podlahy v okolí bazéna.

Zimná bezpečnostná plachta je dobré riešenie, ako ochrániť bazén v zimnom období, ak nemáme prestrešenie bazéna.

Bezpečnostná plachta Classic

Bezpečnostná plachta Classic sa vyrába na mieru. Je možné ju vyrobiť v špeciálnych tvaroch, aby sme mohli prekryť bazény atypických tvarov a rozmerov. Pred výrobou plachty je potrebné jej zameranie. Raster medzi popruhmi je 90 cm.

Bezpečnostná plachta Classic je pevne natiahnutá nad bazén a ukotvená v okolitom teréne. Je bezpečná pre deti a domácich miláčikov. Je vyrobená z PES/PVC a je vodotesná s výnimkou filtračného políčka. Efektívne zabraňuje prieniku neprefiltrovanej dažďovej vody a roztopeného snehu do bazéna.

Slnečné lúče neprenikajú do vody a teda nepodporujú rast rias. Pri hladine vody zníženej o viac ako tretinu sa používa nafukovací vankúš ako podpera siete pri snehovej záťaži. Súčasťou dodávky je bezpečnostná sieť vyrobená na mieru, mosadzné hmoždinky na montáž do kameňa, 6-hranný kľúč na zapustenie hmoždiniek, montážna tyč,montážny plán, nerezové pružiny s ochrannou umelohmotnou bužirkou ( nie sú predmontované), náradie na montáž hmoždiniek, vrece na skladovanie siete.

Veľkosť plachty = veľkosť bazéna + 80 cm.

Termín dodávky cca 4 týždne v závislosti od vyťaženosti výroby.

Bezpečnostná sieť

Bezpečnostná sieť sa vyrába na mieru a je spojením estetiky a funkčnosti. Ide o plachtu pevne natiahnutú nad bazénom pomocou popruhov ukotvených v okolitom teréne. Raster medzi popruhmi je štandardne 90 cm a v oblastiach s malým množstvom snehu 150 cm. Ukotvovací systém je závislý na materiáloch použitých v okolí bazéna.

Bezpečnostná sieť zabraňuje  prieniku slnečného svetla do bazénu a znižuje tvorbu rias. Pri hladine vody zníženej o viac ako tretinu sa používa nafukovací vankúš ako podpera siete pri snehovej záťaži. Súčasťou dodávky je bezpečnostná sieť vyrobená na mieru, mosadzné hmoždinky na montáž do kameňa,

6-hranný kľúč na zapustenie hmoždiniek, montážna tyč, montážny plán, nerezové pružiny s ochrannou umelohmotnou bužirkou, náradie na montáž hmoždiniek, vrece na skladovanie siete.

Veľkosť plachty = veľkosť bazéna + 80 cm.

Termín dodávky cca 4 týždne v závislosti od vyťaženosti výroby.